چوب ماهیگیری کپور

چوب ماهیگیری کپور

چوب ماهیگیری کپور

چوب ماهیگیری کپور

چوب ماهیگیری کپور

چوب ماهیگیری کپور

چوب ماهیگیری کپور

چوب ماهیگیری کپور

چوب ماهیگیری کپور

چوب ماهیگیری کپور

چوب ماهیگیری کپور

چوب ماهیگیری کپور یکی از مهمترین لوازم مورد استفاده در این سبک ماهیگیری می‌باشد .یک چوب مناسب امکان پرتابهای بلند و دقیق را به ماهیگیر می‌دهد و همچنین در هنگام مبارزه با ماهی کپور درشت امکان مهار ماهی را به راحتی برای ماهیگیر فراهم مینماید .

 

چوب‌های این سبک از لحاظ ظاهری در طول چوب و تعداد تقسیم‌بندی آن و تعداد و سایز حلقه متفاوت میباشند و تفاوت دیگر آنها در قدرت وزن پرتاب و جنس و سبکی آنها میباشد .

جنس این چوبها همانند تمام چوبهای ماهیگیری از کربن ویا گرافیت میباشد .

 

چوب‌های حرفه‌ای ماهیگیری کپور با توجه به اینکه برای پرتابهای بلند طراحی میشوند به صورت دو تیکه تولید می‌کنند تا نقاط اتصال کمتری داشته و فشار بر روی کل چوب تقسیم شود تا احتمال آسیب دیدن چوب را کاهش دهند . البته برای سهولت در حمل ، چوبهای سه تکه و یا چهار تکه به صورت مسافرتی نیز تولید میشود .

 

وزن پرتاب ( اکشن ) چوبهای ماهیگیری کپور با واحد پوند (lb) نمایش داده می‌شود که از 2تا 4 پوند متفاوت می‌باشد .ماهیگیر بسته به سایز و وزن ماهی و همچنین میزان مسافت پزتاب مورد نظر خود میتواند اکشن چوب را مشخص نماید به هر میزان که عدد اکشن بالا رود چوب انعطاف کمتری خواهد داشت و این امکان را به ماهیگیر خواهد داد که با افزایش وزن سرب پرتاب بلند تری داشته باشد . از دیگر موارد موثر در پرتاب بلند میتوان به طول چوب اشاره نمود ، چوبها در دو اندازه 3/60 و 3/90 ساخته میشوند .

 

تعداد حلقه و سایز حلقه‌های چوب ماهیگیری تاثیر بسیاری بر روی پرتاب ماهیگیر دارد از این رو شرکتهایی که چوبهای حرفه‌ای این سبک را تولید میکنند از تعداد حلقه‌های کم و حلقه‌هایی با سایز بزرگ استفاده میکنند.

 

از دیگر مشخصات بارز چوب‌های ماهیگیری کپور میتوان به دسته این چوب‌ها اشاره نمود که به صورت خاصی برای پرتابهای بلند طراحی شده است که در دو نمونه کلاسیک و انگلیسی به بازار معرفی شده‌اند که بر خلاف دسته چوبهای دیگر سبکها که دسته‌های کوتاه و چوب پنبه‌ای دارند این چوبها دسته‌های بلندی دارند که به راحتی امکان وارد نمودن فشار زیاد را به چوب برای پرتاب بلند را فراهم میکند و به سهولت امکان قرار گیری روی پایه (Pod) را داراست.

 

به دلیل اینکه چرخهای ماهیگیری کپور میبایست گنجایش متراژ بالای نخ را داشته باشند دارای فولیهای بزرگی میباشند که این امر باعث میشود وزن بیشتری نسبت به چرخهای دیگر داشته باشند و همچنین در زمان پرتاب‌های بلند فشار زیادی به پایه چرخ و فیکسر چوب وارد گردد. ، از این رو جنس فیکسرها از فلز و یا فیبر کربن تهیه میشوند تا در هنگام ضربه و فشار زیاد دچار آسیب نگردد .

 

یکی از چوب‌هایی که در ماهیگیری کپور مورد استفاده قرار میگیرد چوب طعمه پاشی یا spod میباشد . از جمله تفاوتهای این چوب نسبت به چوبهای معمولی صید ماهی کپور توانایی پرتاب وزن بالا بوده و این امکان پرتاب وزن بالا به این دلیل می‌باشد که وزن پرتاب موشک بویله یا spod rocket گاهی اوقات از 300 گرم تجاوز میکند این چوب این امکان را به شما داده تا پرتابی بسیار راحت و دقیق بدون دقدقه شکستن چوب را داشته باشید. این چوب‌ها معمولا در اکشنهای 4-5 (lb) تولید میگردند.

Written by:

ورود

عضویت

اطلاعات شخصی شما برای پردازش سفارش شما استفاده می‌شود، و پشتیبانی از تجربه شما در این وبسایت، و برای اهداف دیگری که در سیاست حفظ حریم خصوصی توضیح داده شده است.