تکنیک طعمه میدانی

ترکیبات مورد استفاده در طعمه پاشی میدانی

یکی از مهمترین و موثرترین تکنیکهایی که در ماهیگیری کپور مورد استفاده قرار می‌گیرد، تکنیک طعمه میدانی می‌باشد . منظور از طعمه میدانی ترکیبی از مواد است که دارای خاصیت جذب کننده و محرکهای قوی می‌باشد و در منطقه ماهیگیری پخش می‌شود تا به وسیله آن ماهی کپور را در منطقه جمع نمود تا شاتس صید ماهی را افزایش دهند .

مواد تشکیل‌دهنده طعمه پاچی میدانی متفاوت بوده و میتون از مواد ساده‌ای مانند نان خشک و دانه‌های گیاهی مانند جو و گندم و موادی مانند بویله و پلت‌ها و مواد افزودنی دیگر استفاده نمود . با دانستن علایق کپور میتوان بهترین ترکیب طعمه میدانی را بدست آورد .

از جذب کننده‌های ماهی کپور میتوان به آمینواسیدها اشاره نمود . این مواد باعث تحریک اشتهای ماهی کپور می‌شوند . از موادی که در ترکیبات طعمه میدانی استفاده می‌شود ، دانه‌های گیاهی همچون گندم ، جو می‌باشند . دانه‌های گیاهی به مدت 12 الی 24 ساعت در آب قرار داده می‌شوند در این مدت دانه‌ها شروع به جوانه زدن می‌کنند . پس از این مدت بوی نسبتا تندی از خود تولید میکنند ، این بو از آمینواسیدهای تولید شده در هنگام جوانه زدن ایجاد می‌شود که محرک بسیار قوی برای ماهی کپور می‌باشد . از مواد دیگر که در طعمه میدانی موثر می‌باشد ذرت شیرین است که به صورت کنسرو در بازار موجود می‌باشد . ذرت شیرین دارای آمینواسید خاصی می‌باشد که در جذب ماهی کپور بسیار موثر است . MASTER Bait تمام آمینواسیدهای ذکر شده را در محصول MULTI AMIN خود قرار داده است .

از مواد جذب کننده بسیار قوی دیگر میتوان به Omega 9 , Omega 6 , Omega 3 اشاره نمود که در روغنهای گیاهی و حیوانی یافت می‌شود . MASTER Bait تمام امگاهای ذکر شده را در محصول MULTI OIL خود قرار داده است .

از مواد محرک بسیار قوی ماهی کپور ، فلفل می‌باشد . به دلیل بوی بسیار زیاد آن به عنوان یک ماده جذب کننده قوی معرفی و پیشنهاد می‌شود حتما در ترکیب طعمه میدانی استفاده گردد .

از مواد دیگری که میتوان از آن به تنهایی به عنوان طعمه میدانی قوی استفاده گردد ، Pellet ها می‌باشند . Pellet ها دارای آمینواسیدها و روغنها و مواد جذب کننده قوی دیگر میباشد و یک غذای کامل ماهی کپور بشمار میرود و همچنین در تکنیکهایی که PVA استفاده می‌شود بسیار موثر می‌باشند .

تکنیک طعمه میدانی

تکنیک طعمه میدانی

یک ماهیگیری موفق زمانی میسر می‌شود که شما بتوانید طعمه خود را به عنوان غذای عادی به ماهی معرفی کنید . برخی از طعمه‌ها از محیط ماهیگیری تهیه می‌گردند و جزو غذای روزانه ماهی محسوب می‌شوند و برخی طعمه‌ها به صورت طبیعی در محیط موجود نمی‌باشد مانند بویله ( جوشانده ) . برای موفق شدن در هنگام استفاده از این نوع طعمه‌ها ، میبایست آنها را به ماهی کپور معرفی کرد و جزو عادت غذایی ماهی قرار داد . برای این امر می‌بایست طعمه مورد نظر را در محل ماهیگیری به مقدار زیاد پخش نمود . برای موثرتر بودن آن میتوان بویله‌ها را هم به صورت پودر و هم به صورت خرد شده در منطقه پخش نمود تا ماهی با بو و طعم آن آشنا شود .

روشهای پخش نمودن طعمه میدانی

پس از یافتن کف مناسب توسط تکنیک کف یابی ، می‌بایست طعمه میدانی در منطقه مورد نظر پخش شود . برای انجام این تکنیک میتوان از روشهای مختلفی استفاده نمود . یکی از راحت ترین روشها استفاده از قایق می‌باشد که به راحتی طعمه میدانی را در اطراف شناور نشان پخش نمود .

از دیگر روشها ، استفاده از موشک طعمه‌پاشی میباشد . همان طور که از اسمش پیداست وسیله‌ای است همانند موشک ، دارای مخزنی است که طعمه میدانی در آن قرار داده می‌شود و نوک آن که در آب شناور می‌باشد و به محض ورود در آب به صورت وارونه بر روی سطح آب قرار میگیرد و مواد از مخزن آن خارج می‌شود . در این روش به دلیل وزن بالای موشک و همچنین مقاومت آن در هنگام جمع نمودن در برابر آب از چوبهای ماهیگیری با اکشن بالا و چرخهایی ماهیگیری با قدرت و سرعت بالا استفاده می‌شود .

از وسایل مورد استفاده دیگر میتوان به تیرکمان مخصوص این کار اشاره نمود . این تیرکمان دارای محفظه‌ای است که در آن میتوان بویله و یا خمیر قرار داد و دارای زهی پلاستیکی مقاوم میباشد تا طعمه را به مسافتهای دور پرتاب کند . از این وسیله نمیتوان برای طعمه‌های خیس و ریز استفاده نمود .

تکنیک طعمه میدانی

تکنیک طعمه میدانی

تکنیک طعمه میدانی

تکنیک طعمه میدانی

تکنیک طعمه میدانی

تکنیک طعمه میدانی

تکنیک طعمه میدانی

تکنیک طعمه میدانی

تکنیک طعمه میدانی

تکنیک طعمه میدانی

تکنیک طعمه میدانی

تکنیک طعمه میدانی

تکنیک طعمه میدانی

تکنیک طعمه میدانی

Written by:

ورود

عضویت

اطلاعات شخصی شما برای پردازش سفارش شما استفاده می‌شود، و پشتیبانی از تجربه شما در این وبسایت، و برای اهداف دیگری که در سیاست حفظ حریم خصوصی توضیح داده شده است.